Öne çıkan

Kıymetli Sanatçımız; Didem ARSLAN

Didem ARSLAN

1 Ekim 1985 İzmir doğumlu. Çok küçük yaşlarda puzzle yaparak , boyama kitapları boyayarak ve onlarca defteri karalayarak resim sanatına ilgili olduğu ortaya çıkmaya başladı. Annesinin kavanozlarına , ayna kenarlarına ,pencere camları ve resim yapılabilecek her yere resimler yaptı. Lise dönemlerinde amatör olarak elbise tasarımları çizmeye başlamış ve resim yapmanın ona ne kadar iyi geldiğine , ruhunu beslediğine kanaat getirmiş. Okul yıllarında resim ,spor, edebiyat etkinlik ve  yarışmalarına katılmış çeşitli ödüller almıştır. Uzun yıllar kendi başına resim yaptıktan sonra ilk kursunu Yalova’ da Alev Erlat Afacan’dan almıştır. Boyaların çeşitleri , bazı çizim teknikleri gibi detayları öğrenip memleketi İzmir’ geri dönüp kurs ve çalışmalarına A.G.A sanat derneğinde Ayşe Gül Alkan’dan kurs almaya devam etmiştir. Her zaman kendi tarz ve renklerini keşfetmeye çalışmış reproduksiyon resim sevdası pekte uzun sürmemiştir. Hayatı boyunca kendi bildiğini yapmak , kendi tarzını bulmak istemiştir ve özgün çalışmalarla devam etmiştir. Uzun yıllar yemek bloğu yazarlığı yapmış ve yeniden sanat sayfasını kurmuştur. Şiir, kısa yazılar, notlar dans ve müzikle iç içe bir yaşam sürmektedir. Hayvanları ve tüm doğaya aşıktır. Aöf Aşçılık eğitimi almaktadır. Bir sanat ve satış sayfası olan sanatçımız evindeki minik atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir. 

KATILDIĞI SERGİLER;

 Karamürselbey Eğitim komutanlığı Karma Sergi A.G.A Sanat Derneği 2014 Karma Sergi A.G.A. Sanat Derneği 2015 Karma Sergi A.G.A. Sanat Derneği 2016 Karma Sergi İnternationel Watercolor Socıety İzmir Etkiliği  Karma Sergi Ege Fırın ve Sanat Evi 2017 Kişisel Sergi A.G.A Sanat Derneği  2019 Karma Sergi  Luna Sanat Galerisi Kadıköy Uluslararası 2021 Online Karma Sergi Mitra Art Gallery Online Karma Sergi 2021…

Kıymetli Sanatçımız; Filiz HALLIOĞLU

Filiz HALLIOĞLU

İzmir/ Ödemiş doğumlu olan sanatçı 2002 Çanakkale Onsekiz Mart Ünv. Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-iş Öğretmenliği  atölyelerinden mezun olmuştur… İzmir, İstanbul gibi şehirlerde kişisel ve de karma 18 sergiye ve İzmir Uluslar arası 2. Sanat Bienali’ne katılmıştır. Kitap kapağı tasarımı, özgün proje tasarımları, duvar resimciliği, Resim ve Seramik eğitmenliği gibi faaliyetlerde de görev almıştır. Ressam öğretmen halen İzmir Konak İlçe Milli Eğitim’e bağlı Rıdvan Nafiz Edgüer Ortaokulu’nda Görsel Sanatlar öğretmeni olarak çalışmaktadır.

Kıymetli Sanatçımız; Dilek DOĞAN

Dilek DOĞAN

Dilek DOĞAN, 1967 yılında, Gölcük/Kocaeli’de doğdu. Denizle iç içe süren yaşamı boyunca doğada ve özellikle denizlerde gözlemlediği güzellikleri, sanatsal teknik ve metotlarla tuvallere yansıttı. Sanatçı, ilk resim ve desen eğitimini, 1985-1987 yıllarında İzmir Devlet Resim ve Heykel Müzesi Turgut PURA Atölyesinde aldı. 1987-1991 yılları arasında akademik sanat eğitimi sonrasında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun oldu.1996- 1997 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Tasarım Bölümünde Lisansüstü Eğitim Programına katıldı. Dilek DOĞAN, ilk kişisel sergisini 1985 yılında İzmir Efes Arkeoloji Müzesinde açtı. Bugüne kadar ikisi Amerika Birleşik Devletleri’nde olmak üzere 14 kişisel ve 14 karma resim sergisi gerçekleştirdi. İstanbul ve Ankara’da birçok özel sanat atölyesinde, uluslararası öğrenciler de dâhil olmak üzere resim eğitimi verdi. Sanatçı yapıtlarında genellikle deniz, deniz canlıları, su altı ortamının zengin florasının çarpıcı renk unsurlarını, ışık yansımalarını kullanarak özgün bir şekilde resmetti. 1999 yılında “Hayat Denizlerde Başladı” isimli sergide, Anadolu Medeniyetlerinin başyapıtlarını su altı habitatında, farklı kompozisyonlarla çizerek, “Türkiye’nin İlk Sualtı Arkeoloji Sanatçısı” olarak tanındı. Dilek DOĞAN, eserlerine konu olarak seçtiği deniz ve okyanus teması, denizlerin ve deniz canlılarının korunması ve gelecek nesillere aktarılması konusundaki mesajlarını geniş kitlelere ulaştırmaya çalıştı. Eserlerinde genellikle realist, empresyonist ve popart tekniklerini kullandı. Yapıtlarının birçoğu yurt içinde ve yurt dışında özel koleksiyonlarda bulunmaktadır. Sanatçının iki eseri de ABD Deniz Harp Koleji Müzesi ve Rahmi M. Koç Müzesi Koleksiyonlarında sergilenmektedir. Dilek DOĞAN, 2015-2019 yılları arasında Büyükdere-İstanbul’daki özel Atölyesinde devam ettiği çalışmalarını, 2019-2020 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri’nde sürdürmüş, ABD ve TÜRKİYE’de çeşitli online sergi ve müzayedelere katılmıştır. Halihazırda çalışmalarına İstanbul’da devam etmektedir.

Kıymetli Sanatçımız; Özge TEZGÖR

Özge TEZGÖR

1982 Bursa doğumlu olan Özge TEZGÖR, lisans eğitimini Bursa Uludağ Üniversitesi Matematik & Uludağ Üniversitesi İktisat, Yüksek Lisans eğitimini ise Uludağ Üniversitesi Matematik bölümünde tamamladı.2005 yılından bu yana bir otomotiv firmasında profesyonel kariyerine devam etmekte olan TEZGÖR’ün sanat hayatı 5 yaşında resim kursları ile başladı. 1996 yılında ilk kişisel filografi sergisini açtı. 2014 yılında Atölye Sanat, 2016 yılında ise Silvia Art Gallery ile çalışmaya başladı. 2020 yılında ise kişisel markası Trapiche’yi oluşturdu ve 11 karma sergiye katıldı. 13 yaşında İrem isminde bir kızı var.

Kıymetli Sanatçımız; Pelin KUŞOĞLU

Pelin KUŞOĞLU

1976 yılında Almanya’da doğdu. 1997 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun oldu. 2000-2007 yılları arasında çeşitli atölye ve galerilerde desen suluboya ve akrilik çalışmaları ile resme başladı. Akademik anlamda Resim Eğitimine 2007-2009 yılları arasında İzmir Devlet Resim & Heykel Müzesinde desen ve suluboya dersleri alarak başladı. Uluslararası Suluboya Portre Ressamı Atanur DOĞAN ve Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç Dr Turan ENGİNOĞLU’ndan suluboya dersleri aldı. Uzun süre çalışmalarına Ressam Ayten GÜREŞÇİ Atölyesinde devam etti. 50 den fazla karma sergi, etkinlik, festival ve workshoplarda yer aldı. 2011 yılında İzmir Suluboya Ressamları Derneğinin düzenlemiş olduğu Ulusal Resim Yarışmasında Suluboya dalında ikincilik Ödülü aldı. Uluslararası Suluboya Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olup Uluslararası Suluboya Derneği kapsamında Yurtiçi ve yurtdışında Festivallerde, Bienal ve workshoplarda yer aldı. Pek çok karma sergide eserleri ile katılım sağlamış ve beş kişisel Sergi açmıştır.

Kişisel Sergiler;

2010 Çeşme Tarihi Kilise / İzmir

2010 Buca Hipodrom /İzmir

2010 Balçova Termal Sanat Galerisi / İzmir

2012 Kemalpaşa Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi / İzmir

2017 Bayraklı Tetimati Restorant/ İzmir

 Bienal, Workshop ve festival ve Karma Sergilerden Bazıları:

2010 yılı Çağdaş Ressamlar Grubu Çağdaş Renkler Buluşması /İzmir

2010 Urla Sanat Geceleri / İzmir

2011 Manisa İl Milli Eğitim ve Kültür Müdürlüğü Canlı Performans Resim Etkinliği

2013 Tarihi Havagazı Fabrikası Dünya Kadınlar Günü Resim Sergisi

2016 yılı Uluslararası Suluboya Derneği Seferihisar Sevgi, Sanat yoluyla Barış Festivali / İzmir

2017,2018,2019 Uluslararası Suluboya Derneği Suyun Büyüsü Resim Sergisi / İzmir, İstanbul, Bodrum, Malatya, Gaziantep, Nevşehir

2019 Uluslararası Suluboya Derneği Romanya Bükreş Bienali

2019 Bulgaristan Smolyan Resim Heykel Müzesi Sanat Galerisi Resim Sergisi.

2021 Mitra Art Gallery Online Karma Sergisi

Kıymetli Sanatçımız; Yonca SALDAMLI

Yonca SALDAMLI

 20 Temmuz 1975 İzmir doğumlu. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını İzmir’de tamamladı. Sanata olan ilgisi çocukluğunda izlediği Bob Ross hayranlığıyla başladı. Hobi olarak ilk Soyer Kültür ve Sanat Merkezinde resim çalışmalarına başladı. İzmir Resim Heykel Müzesi atölyesinde desen, akrilik ve yağlı boya eğitimi ile devam etti. Burada yıl sonu karma sergilerine katıldı. Uluslararası yarışmalarda bir ödül ve sergilemeler aldı. Halen çalışmalarına özel bir atölyede devam etmektedir. Ekspresyonist ( Dışavurumcu) bir tarzı benimsemiştir.

Katıldığı sergiler;

 • 2014 34. Turgut Pura Vakfı sergilemeleri.
 • 2015 BEAD 15 Büyük Efes Sanat Günleri Sergisi
 • 2015 15. Şefik Bursalı Jüri Özel ödülü.
 • 2017 17. Şefik Bursallı sergileme
 • 2017 İzmir Resim Heykel Müzesi Kültür Park Sanat Galerisi Karma Sergisi
 • 2018 18. Turgut Pura Vakfı segileme.
 • 2020/21 Uluslararası Germiyan Kültür Sanat Edebiyat ve Bilim Derneği karma sergilemeleri
 • 2021 Timya Art Online Sanat Galerisi Dünya Sanat Günü karma sergisi
 • 2021 Next Gallery Sanattan Art-a Kalan karma sergisi
 • 2021 Mitra Art Gallery Online Karma Sergisi

Kıymetli Sanatçımız; Neslihan ARSLAN

Neslihan ARSLAN

1975 Ankara doğumluyum. İlk, orta, lise öğrenimimi Ankara’da tamamladım. İstanbul üniversitesi hemşirelik lisans okudum. Resim yapmaya ortaokul yıllarında resim öğretmenim Hülya Aksoy ‘un beni keşfetmesiyle başladı. Bundan sonraki 6 yıl hep onun öğrencisi oldum. Sanatsal anlamda akademiyi onunla yaptım. Her tekniği ondan öğrendim. Yarışmalara girdik, ödüller, paketler, okulun afiş çalışmaları Atatürk portreleri bizim elimizden çıkardı. Güzel Sanatlar Fakültesinin sınavlarına sadece bir yıl girdim sonrasında hemşirelik fakültesinde okumak nasipmiş. Aslında bizim evde en iyi resimleri abim yapardı çocukluk yıllarından beri bende onu izlerdim. Aileden gelen bir yetenek . Ama her zaman resim yaptım, kağıtlar yetmedi duvarlar boyadım çocuklarımın ve zor bir işimin olması engel değildi. Atamamın beş yıl sonra yapılması zor dönemlerimdi çok düşük fiyatlara camcılara resim yapıp sattım, Van Gogh gibi derdim….Bir gün belki tüm hayallerimin resmini yapabilirim. Şu an Ankara şehir Hastanesinde çalışıyorum. 21 yıllık evliyim. Üç çocuk annesiyim. Her fırsatta resim yapmak için evimdeki küçük atölyemde çalışmaya devam ediyorum.

Kıymetli Sanatçımız; Nurşen TORAMAN ÜSTÜN

Nurşen TORAMAN ÜSTÜN

  Samsun doğumluyum. Ondokuzmayıs Ünv. Eğitim Fak. Resim-iş Öğrt. bölümü mezunuyum ve Milli Eğitim bakanlığında Görsel Sanatlar Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Doğanın sınırsız güzelliklerini, güneşi, yağmuru, bulutu, insanıyla, canlarıyla süslenmiş halini muhteşem renk oyunlarıyla tuvale taşımayı seviyorum. Doğa vazgeçilmez ilham kaynağım, tutkum. Dış dünyayı olduğu gibi değil de algıladığım biçimde anlatmayı amaçlıyorum. Öznelliği benimsiyorum. Bana göre bu dünya sanatçılara heyecan ve ruhi dalgalanmalar veren bir uyarıcıdır. Sanatçının görevi, duyduğu heyecanı, ruhi dalgalanmaları dile getirmek olmalıdır. Benim için hayatın ritmini sağlayan şeylere;  Yani renge, güne, güneşe, aya, yağmura, gök gürültüsüne kısacası doğaya hayranım.. Samsun’da iki karma sergiye ve birçok online sergiye katıldım.

Kıymetli Sanatçımız; Susan SHARIFI

Susan SHARIFI

Susan Sharifi, 1963 Iran (Tebriz) doğumludur. Genç yaşlarda elime fırça alarak bu işe gönül koydum. Yıllar geçtikçe gelişme amaçlı yüce profesör Dr. Celalettin KASEFİ huzurunda tasarım ve çizim temel ilkelerini üç yıl boyunca öğrendim. Geçen yıllarda Soyut tarzına (Abstract style) çok özel bir ilgi hissetmeye başladım. Bu sebepten dolayı iki sene Profesör Iraj SAYESTEPOOR’un huzurunda bu tarzı öğrendim ve boyalarımla iç içe yaşayarak eserlerimi yarattım. Soyut tarzının cebir bir sanat olmadığı , hatta zarif özel duygularla yaratılmış olduğunu ifade etmem gerekir. IRAN KÜLTÜR VE SANAT BAKANLIĞI’NDAN SERTİFİKA sahibi bir ressamım.

Katıldığım Sergiler;

1. MILAD TOWER galeride , Ağustos 2015 , karma sergisi ,

2. NAKSI CIHAN galeride , Aralık 2015 , solo sergisi ,

3. MILAD TOWER galeride , Şubat 2016 , karma sergisi ,

4. EMIN galeride , Temmuz 2016 , solo sergisi ,

5. MILAD TOWER galeride , Ocak 2016 , karma sergisi ,

6. SABA galeride, M:S hastalara destek amaçlı , Şubat 2016 , karma sergisi ,

7. EMIN galeride , Nisan 2017 , solo sergisi ,

8. ISTANBUL ABACI galeride , Mayıs 2017 , karma sergisi ,

9. BAGE MUZEYE IRANI galeride , Ekim 2017 , karma sergisi,

10. FARDA galeride , Kasım 2017 ,karma sergisi ,

11. TEM galeride , Aralık 2017 , karma sergisi,

12. IHSAN galeride , Aralık 2017 , karma sergisi ,

13. NEGER galeride , Ocak 2018 , karma sergisi ,

14. HATTI SEFID galeride , Şubat 2018 , karma sergisi ,

15. DARGUN galeride , Mart 2018 , karma sergisi ,

16. EBNE SINA galeride , Temmuz 2018 , karma sergisi ,

17. KARBAFU galeride , Temmuz 2018 , karma sergisi ,

18. SELMAN galeride , Aralık 2018 , karma sergisi ,

19. LALE galeride , Ocak 2019 , karma sergisi ,

20. Iran TAHRAN solo sergi , SHOKOOH art gallery Mayıs 2019

21. ikili sergi ANSAN Antalya Haziran 2019

22. Kaleici Festival grup sergi Ekim 2019

23. ANSAN karma sergi Kasım 2019

24. Mall Of Antalya karma sergi Aralık 2019

25. Artankara Art Fair 2020

26Antalya Sanatcilar Derneği (Ansan) Üyesi

27.Antalya Güzel Sanatlar Derneği (Gusad) Üyesi

28. Gusad sanal sergisi 2020

29.Gusad grup sergisi Mall of Antalya Kasım 2020

30. Mitra Art Gallery Online karma sergi Mayıs 2021

Kıymetli Sanatçımız; Birsen Sözer SANDIK

Birsen Sözer SANDIK

29 Ağustos 1984 yılında İstanbul’da doğdu. 2005 yılında Marmara Üniversitesi tekstil bölümünden mezun oldu. Üniversite bittikten sonra İstanbul’da tekstil sektörünün önde gelen firmalarında moda tasarımcı olarak çalıştı. Bu süreçte moda tasarım üzerine defile ve katalog çekimleri hazırladı. 2009 yılında özel moda okulunda öğretmenlik hayatına başladı. Moda tasarım okulunda dersler verirken aynı zamanda çocukluk hayali olan el sanatlarının çeşitli branşlarında (Ahşap yakma , resim , ahşap ve polyester boyama ) eğitimler alıp çalışmalarda bulundu. 2011 yılından beri Halk Eğitim Merkezlerinde moda tasarım ve ahşap yakma dersleri vermeye başladı. 2013 yılında Bandırma’da ilk kez ahşap yakma ve moda tasarım branşlarının tanıtımını yaparak ilk kez derslerini veren kişi olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadı. 2017 yılında Bandırma Hicri Ercili Çocuk ve Sevgi Evi’nde 11-18 yaş arası kız çocuklarına ahşap yakma dersi verdi. Öğretmenlik hayatı başladığından itibaren Halk Eğitim Merkezlerindeki öğrencileri ile birlikte yıl sonu sergileri hazırladı. 2020 yılında Sanat Terapisi eğitimini tamamladı. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde eğitimine devam etmekte. 2020 yılında Bandırma’da Birsen Tasarım Atölyesi’ni açarak çalışmalarını sürdürüp , özel ders vermeye ve sergi hazırlıkları yapmaya devam ediyor.

KİŞİSEL SERGİLER;

 • 2018 – Ateşle Ağacın Aşkı (Ahşap Yakma)    Bercadia AVM                              Kırklareli
 • 2021 – Ateşle Sanat (Ahşap Yakma)               Barış Manço Kültür Merkezi    Balıkesir
 • 2021 – Ateşin İzleri (Ahşap Yakma)                 Tayyare Kültür Merkezi             Bursa

KARMA SERGİLER;

 • 2020 – Büyükada’da Sanat Var II                    Adalar Kültür Derneği                İstanbul
 • 2020 – Bulaşıcı Olan İyiliktir                              Portakal Çiçeği UPKS                  Ankara
 • 2021 – Online Karma Sergi                                Mitra Art Gallery                         İstanbul
 • 2021 – Deprem Yıkımsa Sanat Umuttur        Ahmed Adnan Saygun S.M.     İzmir
 • 2021 – Büyükada’da Sanat Var III                   Adalar Kültür Derneği                İstanbul

Kıymetli Sanatçımız; Burak GENÇ

Burak GENÇ

İzmir/Çeşme doğumluyum. Resme olan tutkumu çok erken yaşta farkettim, böylece resim sanatı benim için her zaman hayatımın merkezinde oldu. Hayata her zaman olumlu tarafından bakan, pozitif bir karaktere sahibim. Bu pozitif bakış açım doğal olarak resimlerime de zaman zaman yansıyor. Mümin Er atölyesinde eğitim aldıktan sonra, sanat çalışmalarım daha yoğun bir şekilde devam ettim. İlk kişisel sergimi Çeşme’de açtım. Bir çok sanat çalıştayına katıldım. Resim anlayışım daha çok soyut-figüratif, renk ve doku arayışları üzerine kurulu aynı zamanda Temel Sanat tarihi ve Etkili İletişim Teknikleri gibi bir çok sertifikalı eğitimleri tamamladım. Resim sanatını kendi kişisel yolculuğum olarak görüyorum.